Analist: Bu 2 Altcoin Bu Hedef Seviyelere Sıçrayabilir!

Kripto para piyasası Bitcoin halving olayını geride bıraktı. Şimdi piyasanın gündeminde makro ekonomik gelişmeler, düzenleyici baskılar gibi konular olacak. Piyasa şimdilik Bitcoin’in belirgin konsolidasyon aşaması öncülüğünde nötr kalmaya devam ediyor. Bununla birlikte, bazı altcoin projeleri fırlamak için uygun zaman kolluyor. Kripto analisti Vinicius Barbosa, ‘short squeeze’ potansiyeli yüksek 2 kripto paraya dikkatleri çekiyor.

İki altcoin projesi ‘short squeeze’ potansiyeline sahip!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, geçtiğimiz haftalarda Orta Doğu’da yüksele tansiyon nedeniyle risk varlılarından kaçış oldu. Bu süreçte, kripto para piyasası sert satışlarla karşılaştı. Bununla birlikte, Bitcoin halving haftasında piyasa kayıplarının bir kısmını telafi etmeyi başardı. Aniden düşüşe geçen bir ortamda, kripto yatırımcıları kaldıraçlı kısa short açmaya başladı. İşte bunun geri tepmesi mümkün.

İlginç bir şekilde, traderlar short pozisyon açtıklarında, dayanak varlığın fiyatının üzerinde anlaşılan bir hedefe yükselmesi halinde kripto borsasının likide edebileceği teminat varlıkları şeklinde likidite bırakırlar. Birden fazla short pozisyonun sırayla likide olursa fiyatı yukarı çeker. Buna finans ve kripto piyasalarında traderlar ‘short squeeze’ der. Son gelişmelerin ardından, iki altcoin projesi daha yüksek fiyatlarda anlamlı likidite havuzlarına sahip. Bitcoin kayıt ücretlerinin 100 doların üzerine çıkmasının, bu altcoin’lerde bir yükselişi tetiklemesi muhemel.

İlk sıradaki altcoin: Litecoin (LTC)

Mevcut durumda LTC gün içi %1,71’lik hafif bir kazançla 82,51 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, açığa satanlar toplam hacmin %51,54’ünü oluşturuyor. Satıcılar, 188,34 milyon dolarlık pozisyon açarak 24 saatlik hacme hakim oldu.

Türev piyasası, LTC. Kaynak: CoinGlass

Sonuç olarak, LTC’nin 100 dolar psikolojik seviyesine yakın milyonlarca dolarlık likidite havuzun var. Bu nedenle, mevcut fiyatlardan bu olası dirence bir ‘short squeeze’ ihtimal dahilinde. Eğer, bu gerçekleşirse LTC yatırımcılarını %21’in üzerinde kazançla ödüllendirecek demektir.

LTC Tasfiye Isı Haritası, 1 aylık grafik. Kaynak: CoinGlass

Bitcoin Cash (BCH) de sıçramaya hazırlanıyor!

Bahsettiğimiz üzere Bitcoin için ücretler hızla artıyor. Bundan faydalanma potansiyeli olan bir başka güçlü rakip de Bitcoin’in çatalı olan Bitcoin Cash. Yine de Litecoin’in 100 dolarlık birikmiş likidasyonlarının aksine BCH, 500 dolardan 740 dolara kadar çoklu likidite havuzları arasında daha yüksek bir yayılıma sahip. Bu aralıktaki bir ‘short squeeze’ rallisi, BCH’yi uçurabilir. Bu durumda potansiyel olarak yatırımcılar için %40’lık bir kazanç mümkün.

BCH Tasfiye Isı Haritası, 1 aylık grafik. Kaynak: CoinGlass

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz. Ayrıca, kripto piyasasının oldukça değişken ve riskli yapısını akılda tutmanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x