Araba Sahiplerine Uzmanlar Tarafından Yapılan ‘Hayati’ Bir Uyarı: Bu Masrafları Karşılayamazsınız

Araç sahipleri için kış aylarında olduğu kadar yaz aylarında da antifriz kullanımı büyük önem taşıyor. Motorun sağlığı için gereken antifriz, sürücülere ilerleyen yıllarda büyük maliyetlerden kaçınma imkanı sunuyor.

SU KULLANIMININ ZARARLARI VE ANTİFRİZİN ROLÜ

Antifriz yerine su kullanımının, aracın yaz aylarında maruz kaldığı olumsuz etkileri artırdığına dikkat çeken uzmanlar, bu durumun motor bloğunda küf ve korozyon oluşumuna yol açtığını belirtiyorlar. Araç bakım uzmanı Ali Curu, suyun kısa sürede rengini kaybederek kahverengileştiğini ve motorun metal alaşımlarının zarar görmesine sebep olduğunu vurguluyor.

4 MEVSİM ANTİFRİZ KULLANIMININ ÖNEMİ

Curu, sürücülere 4 mevsim antifriz kullanımını tavsiye ediyor ve bu ürünün sadece kışın donmayı engellemediğini, aynı zamanda suyun küf ve korozyon oluşumunu da önlediğini belirtiyor.

ANTİFRİZİN MASRAFLARI ÖNLEMEDEKİ ROLÜ

Antifriz kullanmamanın ilerleyen dönemlerde arızalara ve büyük masraflara yol açabileceğine dikkat çeken Curu, suyun motor sistemine verdiği zararları anlatıyor. Termostat ve devir daim gibi önemli parçaların aşınması ve arızalanmasının önüne geçmek için antifrizin yaz aylarında da kullanılması gerektiğini vurguluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x